• DZIEŃ CHŁOPAKA

• Wszystkim chłopakom ze Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Chomęcicach składamy najserdeczniejsze życzenia

Dziewczyny z SP Chomęcice

• SPOTKANIE RADY RODZICÓW

• W imieniu Rady Rodziców serdecznie zapraszamy na zebranie RR, które odbędzie się w Szkole Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Chomęcicach o godz. 17.30 w dniu 28.09.2023r.

• SPOTKANIE Z WYKŁADOWCĄ POLITECHNIKI CZĘSTOCHOWSKIEJ

• W dniu 15 września uczniowie klasy 8A uczestniczyli w zajęciach matematyki prowadzonych przez Panią
            dr Jolantę Pozorską – wykładowcę Politechniki Częstochowskiej.

Podczas lekcji uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat zawodu wykładowcy, a także zostali wtajemniczeni
            w zagadnienia wykraczające poza obowiązującą ich podstawę programową,a mianowicie - kod Huffmana.

Uczniowie z zaangażowaniem wykonywali zadania polegające na zakodowaniu i odkodowaniu wiadomości,
            a najbardziej aktywne uczennice zostały nagrodzone upominkami.

A.A-R

• PROGRAM ŚWIADOMOŚĆ PROCENTUJE

• Nasza szkoła bierze udział w Ogólnopolskim Programie Świadomość Procentuje. Małopolska! Postaw na Edukację. Jest to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Fundację World HealthyLiving Foundation.

Program ma na celu edukację i wsparcie młodego pokolenia w zakresie zdrowia mentalnego i psychicznego stwarzając jednocześnie przestrzeń do rozwoju dla nauczycieli i rodziców.

Chcemy, aby po naszym programie każde dziecko dowiedziało się, jak rozwinąć w sobie wszystko to, co najlepsze – wiarę w siebie, swój potencjał, marzenia i swoje możliwości.

Podczas realizacji projektu dzieci uczęszczające do naszejszkoły szkolnej będą miały możliwość wzięcia udział w cyklu spotkań prowadzonych przez Michała Zawadkę (klasy 4 – 8) i Monikę Kluzę (klasy 0-3).

Michał Zawadka–ekspert rozwoju mentalnego młodych ludzi i rodzin. Członek Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców. Założyciel Mind&Dream, wydawnictwa ukierunkowanego na rozwój mentalny, osobisty i społeczny dzieci i młodzieży. Pisarz, autor dziesięciu bestsellerowych książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych, sprzedanych do tej pory w blisko dwustu pięćdziesięciu tysiącach egzemplarzy.

Monika KluzaTrener mentalny dzieci i dorosłych. Osobowość Roku 2019 Województwa Małopolskiego w dziedzinie KULTURA.

W Programie dzieci i młodzież zwiększąświadomość samego siebie i świata,w którym żyją, nauczą się okazywać wzajemną akceptację, szacunek i tolerancję.

Co więcej,Ogólnopolski Program Świadomość Procentuje dedykowany jest nie tylko dla dzieci, odbędą się również zajęcia dedykowane dla nauczycieli, rodziców i opiekunów.

Realizacja programu rozpocznie się 12 września i potrwa 3 miesiące, a uczniowie wezmą udział w kilku dedykowanych spotkaniach. Projekt odbędzie się w formie online.

Szczegółowe informacje o programie Ogólnopolskim Programie Świadomość Procentuje. Małopolska! Postaw na Edukację znajdują się na stronie https://swiadomoscprocentuje.pl/

Pełen harmonogram zajęć dostępny tutaj: https://swiadomoscprocentuje.pl/iii-edycja/harmonogram-spotkan/.

• SPOTKANIE Z GEODETĄ

• W dniu 7 września uczniowie klasy 7A, 7B oraz 8A, podczas lekcji matematyki, poszerzyli swoją wiedzę na temat zawodu geodety. Pan Jan Aleksandrowicz – specjalista z ponad 40 letnim stażem pracy przybliżył uczniom tajniki zawodu oraz zaprezentował urządzenia niezbędne kiedyś i dzisiaj do realizacji zadań.

Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali najważniejszych informacji, a następnie
            z zaangażowaniem wcielili się w rolę geodety wykorzystując zaprezentowany sprzęt.

A.A-R

• ROZKŁAD JAZDY AUTOBUSU SZKOLNEGO

• Rozkład jazdy autobusu dla klas 0-3:

6:55 Szreniawa/Dworcowa

15:13 Rosnówko PKM

15:18 Szreniawa /Sklep

• WÓJT GMINY KOMORNIKI WRĘCZYŁ NAUCZYCIELOM AKTY AWANSU ZAWODOWEGO

• W Urzędzie Gminy Komorniki we wtorek, 29.sierpnia 2023 roku odbyła się uroczystość, podczas której sześciu nauczycieli naszej szkoły otrzymało z rąk Wójta Gminy Komorniki, Jana Brody akt mianowania.

W tym roku stopień awansu nauczyciela mianowanego uzyskali:

Barbara Malgowska

Klaudia Jaszczak

Anna Grobelna

Katarzyna Nowak

Łukasz Nowicki

Piotr Schulze

Serdecznie gratulujemy i życzymy wielu dalszych sukcesów zawodowych.

Akt nadania stopnia awansu nauczyciela dyplomowanego otrzymała Monika Gierlik, która m.in. opiekowała się  szkolnym wolontariatem.